fbpx

Online Diyet Nedir ve Nasıl Yapılır? - Diyetisyen Gamze Altınay

Saglikli-ve-Piril-Piril-Bir-Cildin-Sirri-Mutfakta-Altinbas-Life.jpg

Online Diyet Nedir ve Nasıl Yapılır?

Online diyetle zayıflamanın tam zamanı! Bulunduğunuz kilodan mutsuzsanız veya aynaya baktığınızda kendinizi kötü hissediyorsanız bu sürece dur demenin zamanı gelmiştir. Her şeyden önce istediğiniz bedene kavuşmak ve istediğinizi keyifle yemek için yapmanız gereken tek şey sağlıklı beslenmeyi ve kilo korumayı öğrenmek. Peki birlikte çalışmak istediğiniz diyetisyen uzaksa nasıl olacak? Kısaca söyleyecek olursak online diyetle hayal ettiğiniz bedene ulaşmak için, mesafeler engel değil. Çünkü online diyet sistemi ile diyet listeniz telefonunuzda! Örneğin, yurt dışında yaşıyorsanız, yoğun iş temponuzdan dolayı yüz yüze seanslara katılamıyor veya ev-iş-çocuk karmaşasından bir türlü kendinize vakit ayıramıyor olabilirsiniz.  En İyi Diyetisyenler Listesi‘nde yer alan Uzman Diyetisyen ve Hemşire Gamze Altınay ile bunların hiç biri istediğiniz bedene kavuşmaya engel değil!

En iyi online diyet programı, sizin yaşam tarzınıza göre hazırlanan programdır.

1. Online Diyet Nedir?

En iyi online diyet, sizi en iyi haline dönüşmek ve sürdürülebilir beslenmeyi öğrenmek için  WhatsApp aracılığıyla online mesajlaşarak uyguladığımız beslenme sistemidir. Her şeyden önemlisi takipli online diyet programı tamamen kişiye özel planlanır. Özetlemek gerekirse program öncesinde doldurmuş olduğunuz bireysel değerlendirme formu, son 6 ay içerisinde yapmış olduğunuz kan testleriniz değerlendirilir. Buna ek olarak WhatsApp’ta paylaşmış olduğunuz yemek ve yaşam tarzınız değerlendirilir. Dahası her hafta yenilenen diyet listenizde sürece uyumunuz ve haftalık sosyal planlarınız göz önünde bulundurulur. Bu sayede siz hiçbir şey düşünmeden sadece kilo vermeye odaklanabilirsiniz.

online diyet, diyetisyen

 

2. Online Diyet Avantajları

Online diyet faydalı mı? Her şeyden önemlisi birçok kişi için yüz yüze diyetten daha faydalı olduğunu gözlemlediğimiz online diyetin avantajları şunlar;

 1. Çok yoğun çalışıyorsanız ve bu nedenle yüz yüze seanslara gelmeye zaman bulamıyorsanız,
 2. Diyetisyeninizle sürekli iletişimde kalmak istiyorsanız başka bir deyişle motive edilmek istiyorsanız,
 3. Sık sık seyahat ediyorsanız bu nedenle beslenmenizi nasıl planlayacağınızı bilmiyorsanız,
 4. İstanbul dışında yaşıyorsanız ya da aynı şekilde ofisimize gelmekte zorlanıyorsanız online diyeti sistemi tam size göre! Çünkü online diyetisyeniniz hep yanınızda! Örneğin; Almanya, Amerika, İngiltere, Dubai gibi yurtdışı online diyet danışanlarımız olduğu gibi İzmir, Konya, Ankara, hatta İstanbul gibi yurt içi online diyet danışanlarımız bulunmaktadır. Sonuç olarak nerede olduğunuz değil bizim için ne istediğiniz önemli.

1 Aylık Avantajlı Online Diyet Programı Fiyatları İçin Tıklayınız.

3. Online Diyet İçin Gerekenler

1. Online Diyet Bilgi Formu

Program öncesinde doldurmuş olduğunuz online diyet formu pdf değerlendirerek beslenme programınız hazırlanmaktadır. Buna ek olarak takipli online diyet programında WhatsApp’ta paylaşmış olduğunuz yemek ve yaşam tarzınız göz önünde bulundurulur. Bu arada her hafta yenilenen diyet listenizde sürece uyumunuz ve haftalık sosyal planlarınız değerlendirilir.

2. Kan Tahlili

Son 6 ay içerisinde yaptırmış olduğunuz kan tahliliniz değerlendirildikten sonra ihtiyaçlarınıza yönelik beslenme programı oluşturuyoruz.

Kan tahlilinde bizim için önemli olanlar;

3.Yemek ve Yaşam Tarzınız

Beslenmeniz hakkında tüm detayları WhatsApp aracılığı ile konuşup beslenme programınızı tüm bu durumlara göre planlanmaktadır. Buna ek olarak her hafta diyet listenizi o hafta ki sosyal planlarınıza ve fizyolojik-psikolojik ihtiyaçlarınıza göre değerlendirdikten sonra yepyeni tariflerle yenilenmektedir.

4. Online Diyet Nasıl Yapılır?

Online diyet süreci başlangıcı ve takibini WhatsApp üzerinden yapıyoruz. Tüm bu süreçlerde istediğiniz zaman WhatsApp aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

 1. Program Hazırlığı: Programa kaydınızı yaptıktan sonra ilk ve en önemli adım sizi tanımak. Bu yüzden sizin yaşam şeklinize uygun bir beslenme programı oluşturmak için gerekli olan bilgileri bizimle paylaşmanızı istiyoruz. (Beslenme değerlendirme formu, kan tahlili vb.) Başlangıç kilonuz çok önemli! Kilonuza uygun bir program hazırlıyoruz. Örneğin 70 kiloysanız, 70 kiloya uygun diyet listesi hazırlıyoruz.
 2. Haftalık Değerlendirme: Yaşam tarzınıza uygun beslenme programınızı 1 hafta boyunca uyguluyorsunuz. Ardından her hafta belli bir gün ve sabah erken saatlerde tartınızı bizimle paylaşıyorsunuz. Buna ek olarak takip sistemlerimizden biri olan kontrol listenizi de iletiyorsunuz.
 3. Yeni Liste Hazırlığı: Haftalık değerlendirmeniz ve önümüzdeki hafta için yapmış olduğunuz sosyal planlara göre beslenme programınız, yep yeni tarifler ve kürlerle kilonuza göre hazırlanmaktadır. Fit yemek online diyet programı ile her hafta farklı tariflerle programınız hazırlanmaktadır.
 4. Sonuç ve Kilo Koruma: Hafta hafta planan beslenme programları ve egzersiz önerileri sonucunda hedef kilonuza ulaştığınızda kilo koruma önerileri ve kilo koruma diyetleri ile programınızı tamamlıyorsunuz.

En İyi Online Diyet Programı; ilk olarak fizyolojik ihtiyaçlarınızı, ikincisi psikolojik durumunuzu ve son olarak sosyal ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak hazırladığımız diyettir.

Online Diyet Başarı Hikayeleri. Öncesi-Sonrası

Basen Eritme Süreçlerini %100 Uygulayan Danışan Sonuçlarımız

5. Diyet Hazırlama Süreci

Beslenme programınızın hem fizyolojik hem psikolojik ihtiyaçlarınızı karşılaması ve yaşam tarzınıza uygun olması çok önemli!  Diğer bir deyişle, online diyet yemek programında her gün aynı menünün başka bir deyişle aynı besinlerin tüketilmesini uygun bulmuyoruz. Çünkü her besinin kendine özel vitamin ve dahası mineral dengesi var. Bu yüzden ezbere olan öğlen-akşam salata menülerinden farklı bir menüyle karşılaşacağınızı şimdiden bilmenizi isteriz. Buna ek olarak zamanınızı, ulaşım koşullarınızı ve beden ihtiyaçlarınızı değerlendirerek önereceğimiz egzersiz uygulamaları ile bölgesel incelmelerle birlikte kilo vererek bu süreci tamamlayacağız.

Online Diyet Hazırlama Sürecinde Dikkat Edilenler;

 1. Kişinin Yaşam Tarzı: Online beslenme danışmanlık formunda paylaşmış olduğunuz bir günlük beslenme rutini çok önemli. Bu yüzden diyet programı alışık olduğunuz günlük rutine uygun şekilde planlanır.
 2. Kişinin Sevdiği-Sevmediği Besinler: Programın sürdürülebilir ve keyifli olması açısından online diyet programında, formda yazmış olduğunuz sevilmeyen besinlere yer verilmez.
 3. Biyokimya Sonuçları: Örneğin demir eksikliği, B12 eksikliği, D vitamini eksikliği gibi durumlar varsa beslenme programında özellikle bu vitaminleri daha yoğun içeren besinlere yer verilir.
 4. Kişinin Çalışma Saatleri: Ayrıca çalıştığınız yer ve saatler dikkate alınarak bir program hazırlanır. Örneğin, evinize uzak bir yerde çalışıyorsanız ve akşam yemeği saati arabada oluyorsanız araba atıştırmalıkları ve daha hafif bir akşam yemeği planlaması yapılır.
 5. Sürekli Kullandığınız İlaçlar: Kullandığınız ilaçlar vücudunuzda bazı vitamin veya besin öğesi eksikliklerine sebep olabilir. Bu yüzden kullandığınız ilaca ve vücudunuzdaki etkisine göre bireysel beslenme programı hazırlanır.

6. Online Diyet Programında Hangi Diyetler Uygulanıyor?

Günümüzde çok farklı zayıflama kürleri ve diyet çeşidi mevcut. Bunlar arasında;

 • Aralıklı Oruç (İF Diyeti)
 • Ketojenik Diyet
 • Dukan Diyeti
 • Vegan Beslenme
 • Vejeteryan Beslenme
 • İsveç Diyeti
 • Su Diyeti
 • Fleksiteryan Beslenme
 • Paleo Diyeti
 • Canan Karatay Diyeti
 • Akdeniz Diyeti
 • DASH Diyeti
 • Atkins Diyeti
 • Keto Diyet
 • 5:2 Diyeti
 • 16:8 Diyeti
 • GAPS Diyeti
 • Yumurta Diyeti
 • Lahana Diyeti
 • Candida Diyeti
 • Eliminasyon Diyeti
 • Sirtfood Diyeti
 • Detoks Diyetler

gibi daha birçok diyet bulunur. Burada önemli olan 1 haftada 5 kilo verdiren diyetler ile kısa süreliğini belli bir kiloda kalmak değil. Önemli olan yaşam tarzınıza uygun bir beslenme tarzı ile beslenmede yaptığınız yanlışları düzelterek hayat boyu kalıcı olacak doğru beslenme tarzını yaşam tarzı haline getirmek. Her şeyden önemlisi en popüler diyetlerin, en başarılı diyetler olduğu anlamına gelmiyor maalesef. Bu yüzden uyguladığımız tek bir diyet tarzı yok. Her şeyden önemlisi kişinin yaşam tarzı hangi beslenme programına uygunsa o beslenme tarzı ile sürece başlayoruz. Buna ek olarak kişinin kendini ve mutlu olduğu beslenme tarzını, bulmasına yardımcı olarak kilo verme sürecini tamamlıyoruz.

 

7. Diyet Bilgi Formu

Online diyet danışmanlığında en önemli nokta kişi hakkında bilgi sahibi olmaktır. Sizi daha iyi tanımak için oluşturduğumuz online diyet anamnez formunda örneğin; yaşınız, mesleğiniz, varsa hastalığınız veya alerji durumunuz, hedef kilonuz, öğünleriniz ve bunun yanı sıra daha birçok detay hakkında bilgileri benimle paylaşmanızı istiyoruz. Sonuç olarak, özetlemek gerekirse sizi ve sizin yaşam rutininize dair herseyi bu formda bulacaksınız.

Online Diyet ile Zayıflayanlar ve Online Diyet Yorumları İçin Tıklayınız.

8. Online Diyet Fiyatları

Online diyet konusunda aklınızda soru işareti kalmadıysa birlikte bir yolculuk olarak gördüğüm Online Diyet Hakkında Bilgi Almak ve Kayıt Olmak İçin  TIKLAYINIZ

 

9. Randevu ve Bilgi

Randevu ve detaylı bilgi için ofisimiz arayabilir veya mesaj atabilirsiniz. Bunun yanı sıra aklınıza takılanları mail veya instagram DM vasıtasıyla bize sorabilirsiniz.

Telefon: 0 (544) 836 63 06

Adres: Uzman Diyetisyen Gamze Altınay Beslenme Danışmanlığı Merkezi, Caddebostan Mah. Bağdat Caddesi No: 311 İç Kapı No: 4 Kadıköy/ İstanbul

Türkiye’nin En İyi Diyetisyen Listesine ulaşmak için Tıklayınız.

10. Hangi Ülkerde Yaşayanlar Online Diyet Yapabilir?

Yurt içi online diyet programları kadar popüler olan bir diğer programımız yurt dışı online diyet programıdır. Bu süreçte Türkçe ve İngilizce Online Diyet programımız olan ülkeler;

 • Almanya ile Online Diyet (Online diyetisyen Almanya)
 • Amerika ile Online Diyet
 • Kanada ile Online Diyet
 • Dubai ile Online Diyet
 • İngiltere ile Online Diyet
 • Norveç ile Online diyet
 • Bulgaristan Online Diyet
 • Hollanda ile Online Diyet
Pratik akşam yemekleri ile Online Diyet çok daha kolay!

11. 7 Günlük-3 Öğün Ücretsiz Online Diyet Listesi

1. Gün

Kahvaltı

 • 1 adet haşlanmış yumurta
 • 2 kaşık büyüklüğünde beyaz peynir
 • 1 dilim tam buğday ekmeği
 • 2 orta boy salatalık
 • 6 adet zeytin veya 2 adet ceviz

Öğle

 • 8 yemek kaşığı sebze yemeği
 • 1 su bardağı naneli ayran (Nane iştahı kapatır)
 • Yeşil salata (+1 tatlı kaşığı zeytinyağı, limon suyu ve tuz)

Ara Öğün

 • 1 fincan sütlü kahve
 • 1 adet meyve

Akşam

 • Köz Biberli Marul Salatası

2 közlenmiş biber

5 yaprak marul

5 yemek kaşığı haşlanmış nohut

3 kaşık yoğurt

Sarımsak-Sumak-Nane-İstediğiniz Baharatlar

Öncelikle köz biber ve marulu en uzun tarafından spagetti gibi ince ince kesin ve güzelce karıştırın. Daha sonra üzerine yoğurt, nohut, sarımsak ve baharatları ekleyip sonrasında afiyetle tüketin.

 

2. Gün

Kahvaltı

 • 4 yemek kaşığı yoğurt
 • 4 kaşık yulaf ezmesi
 • 1 adet  meyve
 • 2 adet tam ceviz

Öğle

 • 300 g kadar ızgara/fırın tavuk
 • Nohutlu yeşil salata (Ayrıca dilediğin yeşilliklerle hazırladığın salatana 4 yemek kaşığı nohut ve ardından 1 tatlı kaşığı zeytinyağı eklemeyi unutma)

 Ara Öğün

 • 200 ml kefir
 • 1 küçük çay bardağı leblebi

Akşam

 • 12 yemek kaşık fırın sebze (Kabak-Patlıcan-Biber-Soğan)
 • 1 küçük kase yoğurt
3. Gün

Kahvaltı

 • 1 su bardağı kefir
 • 200 gr meyve karışımı (2 porsiyon meyve)
 • Ek olarak 1 tatlı kaşığı keten tohumu ile aynı şekilde blenderize edilecek

Öğle

 • 2 kepçe sebze çorbası
 • Yoğurtlu Makarna Salatası

Öncelikle 5 kaşık yoğurdu, 3 yemek kaşığı makarnayla karıştırın. Daha sonra üzerine 1 tatlı kaşığı haşlanmış mısır ve dereotu ekleyin.

Ara Öğün

 • 2 adet sade wasa
 • 1 tatlı kaşığı şekersiz fıstık ezmesi

Akşam

 • 200 ml ayran
 • Lorlu Yeşil Mercimek Salatası

5 kaşık haşlanmış yeşil mercimek

3 yemek kaşığı lor peyniri

1 kase yoğurt

3 avuç semizotu

Aynı şekilde tüm malzemeleri küçük küçük doğrayıp karıştırın.

 

4. Gün

Kahvaltı

 • 2 yumurtadan 2 yemek kaşığı lor peynirli omlet
 • 1 porsiyon meyve
 • 2 adet salatalık
 • 1 fincan yeşil çay

Öğle

 • 8 yemek kaşığı sebze yemeği
 • 1 ince dilim tam buğday ekmeği
 • 4 kaşık yoğurt

Ara Öğün

 • 1 fincan sade kahve
 • 1 adet meyve

Akşam

 • 2 kepçe çorba
 • 300 g ızgara/fırın balık
 • Yeşil salata
5. Gün

Kahvaltı

 • Sabah Detoksu

1 adet küçük yeşil elma

1/2 adet muz

2 adet salatalık

10-15 dal maydanoz

10-12 yaprak semizotu

2 fincan yeşil çay

Öncelikle sapları ile birlikte bol suda yıkadığınız maydanozları kurulayın. Bu arada böldüğünüz yeşil elmanın çekirdekli kısımlarını çıkartın. Bunun yanı sıra ıspanağı yıkayın. Sonuç olarak hazırlamış tüm malzemeyi varsa katı meyve sıkacağında yoksa mutfak robotunda su ilavesi ile püre haline gelene kadar çekin. Son olarak soğutulmuş yeşil çay ile blenderize edin. Afiyet olsun.

Öğle

 • 120 g ton balıklı dilediğin sebzelerle hazırladığınız salata

Ara Öğün

 • 1 fincan sütlü kahve
 • 20 adet badem

Akşam

 • 10 yemek kaşığı etli/kıymalı kurubaklagil yemeği
 • İlave olarak 1 su bardağı ayran
6. Gün

Kahvaltı

 • 1 fincan yeşil çay
 • Yulaf Tost

4 kaşık yulaf ezmesi

4 yemek kaşığı yoğurt

1 yumurta

İnce bir dilim kaşar peyniri

Öncelikle tüm malzemeleri karıştırın. Daha sonra yağlı kağıt serili ısıtılmış tost makinesine dökün. Son olarak piştikten sonra tosta benzer şekilde katlayın.

Öğle

 • 5 adet ızgara köfte
 • 6 yemek kaşığı pilav/makarna
 • İlave olarak 1 kase dereotlu cacık

Ara Öğün

 • 2 fincan yeşil çay
 • 1 adet meyve
 • Buna ek olarak 10 adet badem

Akşam

 • Zeytinyağlı Kabak Sote

2 orta boy kabak

1 kaşık zeytinyağı ve dilediğiniz baharatlar

1 küçük kase yoğurt

Öncelikle küp küp doğradığınız kabakları tavada soteleyin. Öte yandan üzerine 4 yemek kaşığı sumaklı yoğurt ekleyin.

 

7. Gün

Kahvaltı

 • Kakaolu Yulaf Lapası

1 su bardağı süt

İstediğiniz kadar su

2 tatlı kaşığı kakao

5 kaşık yulaf ezmesi

Üzeri için: 1 küçük muz+ 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi tozu

Bu arada tüm malzemeleri karıştırıp 10-15 dakika bekletip tüketin.

Öğle

 • Kefir Smoothie

2 adet donmuş kayısı

1 su bardağı kefir

1 yemek kaşığı keten tohumu

Ondan sonra tüm malzemeleri blenderiz edip afiyetle tüketin.

Ara Öğün

 • 1 fincan sütlü kahve
 • Buna ek olarak 4 adet kakaolu top
 • Kakaolu Top

4 adet gün kurusu kayısı

4-5 adet hurma

1 adet kuru incir

2 yemek kaşığı kuru üzüm

2 adet ceviz

1-2 tatlı kaşığı kakao-tarçın

Öncelikle kuru meyvelerin çekirdeklerini çıkarıp, yumuşayana kadar ıslatıyoruz. Ondan sonra malzemeleri macun kıvamına gelene kadar rondodan geçiriyoruz. Son olarak ceviz büyüklüğünde yuvarlıyoruz. Ondan sonra hindistan cevizi ile kaplıyoruz.

Akşam

 • 10 kaşık sebze yemeği
 • 1 su bardağı naneli ayran
 • Ondan sonra Yeşil salata (+1 tatlı kaşığı zeytinyağı)

 

60 Kiloya Uygun Diyet Listesi, 70 Kiloya Uygun Diyet Listesi, 80 Kiloya Uygun Diyet Listesi gibi kilonuza ve vücut tipinize uygun diyet listesi için bize ulaşabilirsiniz.