fbpx

En Etkili ve Bilimsel 20 Diyet Listesi - Diyetisyen Gamze Altınay

shutterstock_621944645.jpg

 En Etkili ve Bilimsel 20 Diyet Listesi

Diyet yapmak istiyorsanız ‘Kilo vermede en etkili diyet listesi hangisi? En çok kilo verdiren diyet listesi hangisi?’ diyorsanız doğru yerdesiniz. Kilo verme ve diyet süreci, herkesin gözünde büyüyen emek ve çaba isteyen bir süreçtir. Bu süreçte verdiğiniz kiloyu geri almamak için sağlıklı ve dengeli bir diyet listesi uygulamalısınız. Günümüzde 30’dan fazla diyet listesi çeşidi mevcut. Hangi diyet çeşidi sizin yaşam tarzınıza uygun? En etkili zayıflama kürleri neler? Kilo verme garantili diyet listesi var mı? En başarılı diyet listesi hangileri? Hızlı kilo verdiren diyet listesi var mı? Bacak inceltici veya göbek eriten diyet listesi hangileri? Bu durumu açıklığa kavuşturmak için en popüler diyet listesi ve detayları sizlerle!

1.Intermittent Fasting (Aralıklı Oruç Diyet Listesi)

 1. Aralıklı Oruç Diyet Listesi: Aralıklı açlık diyet listesinde günün belli bir zaman diliminde yiyecek tüketimi mevcut. Diğer zaman dilimi ise oruç kısmının olduğu beslenmedir. Buna ek olarak yeme sürelerinin 5:2, 16:8, 18:6 gibi çeşitleri mevcut. En çok tercih edileni 16:8 diyet listesidir.
 2. Aralıklı Oruç Diyet Listesi Çeşitleri Nelerdir?: 5:2 çeşidinde, belli günlerde (2 gün) çok düşük kalorili beslenme uygulamalısınız. Öte yandan geri kalan günlerde normal miktarlarda yemek rutinine devam etmelisiniz. 6:8 veya 18:6 çeşidinde ise sadece belli saatlerde yemek yerken günün geri kalanındaki öğünleri atlamalısınız.
 3. Aralıklı Oruç Diyeti Saatleri Nasıl Olmalıdır?: Birinci ve ikinci öğün arasında 8 saat koymalısınız. En son öğün ve bir sonraki günün birinci öğünü arasında 16 saat fark koymalısınız. Buna ek olarak akşam öğününü en geç saat 20.00’de yemelisiniz. Örnek verecek olursak; kahvaltınızı saat 10:00’da yapıyorsanız akşam yemeğinizi 18:00’de yemelisiniz.
 4. Aralıklı Oruç Diyet Faydaları Nelerdir?: Yapılan çalışmalar İF diyeti yapanların aslında daha az kalori aldıklarını gösteriyor. Bunun yanı sıra yaşla birlikte ilerleyebilecek hastalıkları yavaşlatabileceğini örneğin, kan şekeri ve kolesterol seviyelerinin düştüğünü biliyoruz. Öte yandan uzun süreli çalışmaların hala yetersiz olduğunu bilmelisiniz. Her şeyden önemlisi, bu diyet tarzı uzman eşliğinde yapılmadığında vitamin mineral eksiklerine yol açabiliyor.
 5. Aralıklı oruç diyet listesinde hangi besinler yer almamalıdır?: Şeker ve yağ içeren besinler, asitli içecekler aralıklı oruç diyet listesinde yer almamalı.

hızlı kilo verdiren diyet

2.Akdeniz Diyeti (Akdeniz Diyet Listesi)

 1. Akdeniz Diyeti Listesi: Dengeli beslenme denince ilk olarak dünyadaki kılavuzların örnek olarak gösterdiği akdeniz diyeti akla gelir. Bu beslenme tarzında tam tahıllar, sebze-meyve, baklagiller, balık-deniz ürünleri ve yağlı tohumlar tercih edilmeli. Öte yandan kırmızı et gibi hayvansal kaynaklar daha sınırlı tüketilmeli.
 2. Akdeniz Diyeti Faydaları Nelerdir?:  Hızlı ve kalıcı kilo vermenin yolları arasında ilk sırada Akdeniz Diyet’i gelir. Çalışmalar; akdeniz diyetinin kalp sağlığını desteklediğini, beyin sağlığı için faydalı olduğunu gösteriyor. Bu durumun yanı sıra kalp krizi, felç gibi hastalıkları da önlemeye yardımcıdır. Dünya çapında en etkili diyet; Akdeniz Diyeti’dir.

Akdeniz diyeti nedir? Akdeniz diyeti nasıl yapılır? Tüm detaylar için Tıklayınız.

3.Ketojenik Diyet (Keto Diyet, Ketojenik Diyet Listesi)

 1. Ketojenik Ne Demek?: Ketojenik kelimesi, ketozis kelimesinden gelir. Kısaca söyleyecek olursak ketozis kelimesini; düşük karbonhidrat tüketimi durumunda vücudun enerji elde etmek için yağ yakması anlamında kullanıyoruz.
 2. Ketojenik Diyet Listesi: Ketojenik diyet bir diğer ismiyle keto diyetin temeli karbonhidratları önemli ölçüde sınırlamaktır. Öte yandan yağ ve protein tüketimini arttırmaya dayanır.
 3. Ketojenik Diyet Nasıl Yapılır?: Ketojenik diyet listesinde, ekmek, pilav, makarna gibi karbonhidratlı besinlerin miktarını minimuma çekmelisiniz. Bunun yanı sıra yumurta, peynir gibi besinlerden oluşan ketojenik amin asitler içeren ketojenik akşam yemekleri ve ketojenik atıştırmalık tariflerine yer vermelisiniz. Çoğu besin karobonhidrat içerdiği için az yağlı ketojenik tarifler önemlidir.
 4. Ketojenik Diyette Yenilmemesi Gereken Gıdalar Listesi: Ketojenik beslenmede karbonhidratı yüksek gıdalar, meyveler, kök sebzeler, glikoz şurubu içeren besinleri tüketmemelisiniz. Bununlu birlikte alkol alımını da kısıtlamanız gerek.
 5. Ketojenik Diyet Faydaları Nelerdir?: Ketojenik diyet, total kolesterol, HDL kolesterol seviyelerini düşürebilir. Buna ek olarak kan basıncı ve kan şekeri gibi kardiyovasküler hastalıkları iyileştirebilir. Bununla birlikte keto diyetin Alzheimer ve Epilepsi hastalığının semptomlarını azaltabildiğine dair çalışmalar var.

4.DASH Diyet Listesi (Tansiyon Diyeti)

 1. DASH Diyeti Nedir?: “Dietary Approaches To Stop Hypertension” kelimelerinin kısaltmasıdır. Türkçesi “Yüksek tansiyonu durdurmak için diyet yaklaşımları”dır. Bu durumu kanıtlayacak şekilde DASH diyetinin, hipertansiyon ve kalp hastalıklarında olumlu etkiler yarattığı beslenme kılavuzları mevcut. Yüksek tansiyon olarak bildiğimiz hipertansiyonda beslenme oldukça önemlidir.
 2. DASH Diyeti Nasıl Yapılır?: Günde 6-7 porsiyon tahıl, 4-5 porsiyon sebze ve meyveye yer vermelisiniz. Buna ek olarak 2-3 porsiyon az yağlı süt ürünü, 2 porsiyon beyaz et tüketmelisiniz. Buna benze şekilde haftada 4-5 porsiyon kuruyemişler ve baklagiller tüketmelisiniz.
 3. DASH Diyetinde Yenmemesi Gereken Besinler Listesi: DASH diyetinde sodyum içeren besinlerden, paketli atıştırmalıklar, hamur işleri, tuzlu kuru yemişler, şekerli besinlerden uzak durmalısınız. Buna ek olarak süt ve süt ürünlerinin az yağlı olmasına dikkat etmelisiniz.
 4. DASH Diyetinin Faydaları Nelerdir?: ‘Hipertansiyona ne iyi gelir?’ dediğimizde ilk akla gelen cevap DASH diyetidir. Sağlığa diğer faydalarına baktığımızda birincisi, hipertansiyonda beslenme konusunda bilimsel olarak en etkili beslenme programlarının arasında yer alır. İkincisi, osteoporozu önleme katkı sağlar. Son olarak, kanseri önlemeye yardımcı olur.

Beslenme programını uygularken detoks sularını günlük rutininize eklemek metabolizmanızı hızlandıracaktır. En etkili detoks suyu tarifine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

5.Fleksiteryan Diyet Listesi

 1. Fleksiteryan Diyet Nedir?: Hayvansal gıdayı azaltmak, vegan beslenmeye doğru geçiş yapmak isteyen bireyler için uygun olan bir beslenme programıdır. Bu beslenme tarzında tahıl, meyve-sebze ve sağlıklı yağ kaynaklarına ağırlık verirken hayvansal gıda tüketimini azaltmalısınız.
 2. Fleksiteryan Diyet Nasıl Yapılır?: Bu diyet listesini uygulamak istiyorsanız bitkisel proteinler, sebze-meyveye tahıl tüketimine odaklanmalısınız.
 3. Fleksiteryan Diyet Faydaları Nelerdir? Özellikle kalp hastalığı ve kilo verme sürecindeki avantajlarıyla bilinen bu beslenme şekliyle hem sağlığınıza hem de doğaya fayda sağlayabilirsiniz. Fleksiteryan diyet en sürdürülebilir beslenme tarzıdır.

diyet çeşitleri

6.Detoks Diyet Listesi

 1. Detoks Nedir?: Detoks ve şok diyetler vücuttaki ödemi atan ve hızlı kilo verdiren beslenme programlarıdır. Bu tip diyetlerde 1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi gibi başlıklar görmeniz mümkün. Çünkü en etkili zayıflama listelerini detoks programlarıyla oluşturuyoruz.
 2. Detoks Nasıl Yapılır?: 3 günlük detoks gibi birçok detoks çeşidi mevcut. Bilimsel kaynaklar detoks programlarının maksimum 2 hafta yapılmasını öneriyor. Detoks listelerinde yağ yakıcı ve ödem atıcı detoks suyu, detoks tarifleri, detoks çayları gibi tariflere mutlaka yer vermelisiniz.
 3. Detoksun Faydaları Nelerdir?: Vücudun zararlı maddelerden temizlemesi için karaciğer ve böbreklerin detoks sürecini hızlandırır. Bu nedenle detoks gibi uygulayacağınız şok diyetler kısa vadeli olduğu sürece kilo vermenize ve kilo korumanıza yardımcı olur.
 4. Detoks Haftada Kaç Gün Yapılır?: Haftanın 2 günü detoks yapmak, karaciğer ve tüm vücudun arınmasına destek oluyor. Buna ek olarak bu günler dışında haftanın 3-4 günü tüketeceğiniz limon ve yeşil çayla hazırlanan detoks çayının faydaları çok önemlidir.

Güncel detoks grubu ve 10 Günde 5 Kilo Verdiren Detoks Programı hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.

Milliyet Gazetesi’nde sizler için hazırladığım ‘Detoks Suları’ yazısını okumak için Tıklayınız.

7.Dukan Diyet Listesi

 1. Dukan Diyeti Nedir?: Dukan diyet listesi, yüksek proteinli, düşük karbonhidratlı olarak ketojenik diyete benzese de ketojenik diyetin tersine daha düşük yağ oranlı bir diyet listesidir.
 2. Dukan Diyeti Nasıl Yapılır?: Dukan diyeti aşamaları; atak, seyir, güçlendirme ve stabilizasyon olmak üzere 4 evredir. Dukan diyetinin atak evresinde (1-7 gün) gün içerisinde sınırsız yağsız protein kaynağı, 1 yemek kaşığı yulaf kepeği ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı tüketebilirsiniz. Seyir evresindeki (1-12 ay) bir gün sadece yağsız protein kaynağı tüketebilirsiniz. Ertesi gün yağsız proteine ek olarak nişastasız sebzeler (kabak, patlıcan) ve her gün 2 yemek kaşığı yulaf tüketebilirsiniz. Güçlendirme ve diğer evresinde ise protein ağırlıklı beslenmeye devam ederek ilerleyen haftalarda sebze ve meyveleri de programa dahil edebilirsiniz.
 3. Dukan Diyeti Faydaları Nelerdir?: Kilo verdirmesiyle çok tercih ettiğiniz diyet tarzı olsa da protein oranının çok yüksek olmasıyla, sindirim sisteminde kabızlık gibi şikayetler yaşayabilirsiniz.

 

8.İsveç Diyeti Listesi

 1. İsveç Diyeti Nedir?: İsveç diyet listesi 13 günlük bir programdır. Çok az miktarda besin ve karbonhidrat içerdiği için sürdürülebilir değildir. Bu yüzden bu süreçte çok zorlanabilirsiniz. ‘İsveç diyeti inceltir mi?’ sorusunun cevabı, EVET inceltir ama bu sürecin sağlığa etkilerini iyi bilmelisiniz.
 2. İsveç Diyeti Nasıl Yapılır?: İsveç diyeti listesinde süt ürünleri, et, tavuk ve balık gibi hayvansal protein kaynakları bulunur. Bu diyet her ne kadar 2 yıl bu verilen kiloların korunacağını söylese de ne yazık ki bu söz konusu değildir. İsveç diyeti öğün saatleri değişkendir.
 3. İsveç Diyeti Zararları Nelerdir?: İsveç diyet listesi ile 13 günde 7-20 kilo verecek olsanız da sağlık açısından önermediğimiz bir beslenme programıdır.

 

9.Su Diyeti (3 Günlük Su Diyeti Listesi)

 1. Su Diyeti Nedir?: Su diyeti su dışında hiçbir yiyecek ve içeceğin tüketilmediği bir programdır. Bu diyette 1 Haftada 7 Kilo Verdiren Diyet Listesi gibi başlıklar görmeniz mümkün.
 2. Su Diyeti Nasıl Yapılır?: Su diyet vücutta detoks etkisi yaratır ve kalori yakımını hızlandırır. Su diyetini, günlük en az 2 litre su veya kalorisiz sıvı ile uygulamalısınız.
 3. Su Diyeti Faydaları Nelerdir? -Su Diyeti Zalarları Nelerdir?: Su diyetini detoks yapmak ya da cerrahi durumlara hazırlanmak amacıyla kullanabilirsiniz. Fakat bu diyetin 3 günden fazla yapılmaması gerektiğini unutmayın.

Sağlıklı ve kalıcı kilo vermek istiyorsanız, Avantajlı Online Diyet Paketi‘ne kayıt olmak için Tıklayınız.

10.Paleo Diyeti Listesi (Taş Devri Diyeti)

 1. Paleo Diyeti Nedir?:Diğer adıyla Taş devri diyeti eski çağlardaki beslenme anlayışına dayanıyor.
 2. Paleo Diyeti Nasıl Yapılır?: Paleo diyeti, hayvansalbesin kaynakları ağırlıklı olan diyet çeşididir. Bu diyette tahıl, baklagil ve süt ürünleri grubundan kaçınmalısınız.
 3. Paleo Diyeti Faydaları Nelerdir?: Özellikle sporcularda yüksek karbonhidratlı diyetlerin performansı arttırmada etkili olduğunu biliyoruz.

 

11.Canan Karatay Diyet Listesi

 1. Canan Karatay Diyeti Nedir?: Canan Karatay, diyet kitabında yer alan beslenme tarzına kendi adı ile verilen Canan Karatay diyet listesidir.
 2. Canan Karatay Diyeti Nasıl Yapılır?: Karatay diyet listesinde, günde 2 öğün sağlıklı yağ ve protein tüketebilirsiniz. Bunun aksine un, şeker ve tuzun beslenmenizden çıkarmalısınız.
 3. Canan Karatay Diyetinin Faydaları Nelerdir?: Yüksek proteinli diyet listesi kilo vermenizi kolaylaştırır. Fakat, bu durum tansiyon, ürik asit ve LDL değerinizi arttırabilir. Böyle listeler yerine, Akdeniz Diyeti, DASH Diyeti gibi bilimsel temelli diyetleri uygulamanız daha faydalıdır.

diyetisyen

12.GAPS Diyet Listesi (Bağırsak ve Psikoloji Sendromu)

 1. GAPS Diyeti Nedir?: Nöroloji ve beslenme alanında uzmanlaşan bir doktorun yazdığı Gaps diyeti kitabıyla duyulan beslenme şeklidir.
 2. GAPS Diyeti Nasıl Yapılır?: Gaps diyet, bozuk bağırsak sağlığının eski haline dönmesi için uyguladığımız bir eliminasyon diyetidir. Şeker, kuru baklagil, süt ve ürünleri, nişastalı sebzeler gaps diyetinde yasaklar listesindedir.
 3. GAPS Diyeti Faydaları Nelerdir?: Tahıl ve şekerden uzaklaşmanın otizm gibi hastalıkların tedavisinde destekçi olduğu biliyoruz.

 

13.Yumurta Diyeti Listesi (Haşlanmış Yumurta Diyeti)

 1. Yumurta Diyeti Nedir?: Yumurta hem tok tutar hem de 1 tanesinde 6 gr protein bulunuyor. Aynı zamanda yumurta diyeti hızlıca kilo vermek isteyen bireylerin uyguladığı şok diyetlerden biridir.
 2. Yumurta diyeti Nasıl Yapılır?: Yumurta diyetinde günde ortalama 10-12 yumurta tüketmelisiniz. Yumurtaya ek olarak yeşillikler ve meyveye yer vermelisiniz.
 3. Yumurta Diyetinin Zararları nelerdir?: Yumurta diyeti ile 3 günde 3-5 kilo verebilirsiniz. Fakat hem besin çeşitliliğinin az olmasından dolayı bu diyeti tavsiye etmiyoruz.

Sağlıklı ve kalıcı kilo vermek istiyorsanız, Avantajlı Online Diyet Paketi‘ne kayıt olmak içinTIKLAYINIZ.

14.Lahana Diyeti Listesi (Mayo Clinic Diyeti)

 1. Lahana Diyeti Nedir?: Mucize lahana diyeti ya da beyaz lahana diyetinde öğünlerde sınırsız lahana diyeti çorbası içebilirsiniz.
 2. Lahana Diyeti Nasıl Yapılır?: Her öğünde sınırsız lahana çorbası tüketeceğiniz bir beslenme programıdır. Bu süreçte mısır ve patates gibi nişastalı besinler hariç doyana kadar sebze tüketebilirsiniz. Muz hariç diğer meyveleri ve buna ek olarak şekersiz çay içebilirsiniz.
 3. Lahana Diyeti Faydaları Nelerdir?: Mayo Clinic diyet listesi, 3 günlük beyaz lahana diyetidir. 3 günde yaklaşık 4-5 kilo vermenize yardımcı olur. Aynı zamanda ödemin atmanıza yardımcı olur.
 4. Lahana Diyeti Çorbası Nasıl yapılır?: 2 haftada 10 Kilo Verdiren lahana çorbasının yapılışına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

15.Eliminasyon Diyet Listesi

 1. Eliminasyon Diyeti Nedir?: Amaç, vücudun iyi tolere edemediği besinlerin bir süre beslenme programından çıkarılmasıdır.
 2. Eliminasyon Diyeti Nasıl Yapılır?: Eliminasyon diyetinin 2 aşaması mevcut. Birinci, aşamada belirli bir grup besini diyetten çıkartıyoruz.İkinci aşamada ise bu besin grubunu yavaşça beslenmeye dahil edip vücudun verdiği tepkiyi gözlemliyoruz.
 3. Eliminasyon Diyeti Faydaları Nelerdir?: Vücudunuzun hangi besine karşı alerjik tepki gösterdiğini tespit edebilirsiniz. Aynı zamanda tepki verdiğiniz besini beslenmenizden çıkardığınız için şişkinlik ve gaz problemini ortadan kaldırmış olursunuz.

 

16.Yüksek Protein Diyet Listesi

 1. Yüksek Protein Diyeti Nedir?: Tok tutma özelliği ile diyetinizde bulunması protein; metabolizma hızını arttırır. Buna ek olarak kilo kaybı sürecini hızlandırır.
 2. Yüksek Protein Diyeti Nasıl Yapılır?: Bu diyette protein içeriği yüksek besinlerin miktarını arttırmalısınız. Öte yandan karbonhidrat miktarını da sınırlandırmalısınız.
 3. Yüksek Protein Diyeti Faydaları Nelerdir?: Yüksek protein diyetinin en önemli etkisi metabolizmayı hızlandırmasıdır. Fakat bu konuda bilmeniz gereken diğer bir bilgi ise sadece kısa süreli çalışmaların olmasıdır. Dolayısıyla uzun vadeli yüksek proteinli beslenmenin sonuçları henüz bilinmiyor. Bu yüzden normal beslenme programınıza aralar verip arada bu programı uygulayabilirsiniz.

 

17.Gluten Diyeti/Glutensiz Diyet Listesi

 1. Gluten Nedir?: Gluten buğday, arpa, çavdar gibi ürünlerin içerisindeki proteindir.
 2. Glutensiz Beslenme Nedir?: Gluten diyeti çölyak hastalarına veya gluten intoleransı olanlara uyguladığımız beslenme programıdır.
 3. Gluten Hangi Besinlerde Bulunur?: Un, bulgur, makarna, ekmek, börek, kurabiye gibi besinlerde mevcut. Bunlara ek olarak salça, ketçap, çorbalar ve soslarda gluten var. Glutensiz beslenecekseniz pirinç, kara buğday, maş fasulyesi gibi glutensiz yiyecekler listesine uymalısınız.
 4. Gluten Diyeti Nasıl Yapılır?: Glutenli besinleri beslenmenizden çıkartmalısınız. Dolayısıyla sebze, meyve ve sağlıklı yağ kaynaklarını beslenmenize ekleyebilirsiniz.
 5. Glutensiz Diyeti Zayıflatır mı?: Karbonhidrat buluna besinlerden uzaklaştığınız için kilo verebilirsiniz. Hatta şişkinlik probleminizi de çözebilirsiniz.
 6. Glutensiz Beslenmenin Faydaları Nelerdir?: Son yıllarda glutensiz beslenme özellikle “Ekmeği kestim” cümlesiyle popüler. Fakat bu çalışmalar herkesin gluten kaynaklarını çıkarmasına gerek olmadığını gösteriyor. Kilo verme sürecinde bu diyet kilo vermeye yardımcıdır. Fakat yediğiniz 1 dilim ekmek sizi kilo aldırmaz ya da kilo verdirmez. Önemli olan toplamdaki kalori açığıdır.

ALEM Dergisi’nde yazdığımız Glutensiz Tatlı Tarifleri’ne ulaşmak için Tıklayınız.

18.Vegan Diyet Listesi

 1. Vegan Diyet Nedir?: Özellikle restaurant menülerinde vegan seçeneklerin iyice arttığını görüyoruz. Vegan beslenmede et, yumurta, süt ve süt ürünleri tüketmemelisiniz. Bitkisel ağırlıklı vegan yemek tarifleri ile vegan beslenmeyi uygulayabilirsiniz.
 2. Vegan Diyetinin Faydaları nelerdir?: Vegan diyeti kan şekerini düşürür. Buna ek olarak kolesterolü kontrol altına almaya yardımcıdır.
 3. Vegan ve Vejeteryan Farkı Nedir?: Pesketeryan olan bireyler sadece balık ve deniz ürünlerini tüketir. Diğer yandan lakto ovoda ise yalnızca süt ürünleri ve yumurta tüketebilirsiniz. Vegan diyetinde hayvansal kaynakların hiçbiri tüketilmemeli. Bu yüzden bireylerde D ve B12 vitaminin eksiklikleri görebilirsiniz.

diyet

19.Yoğurt Kürü Diyet Listesi (Yoğurt Diyeti)

 1. Yoğurt Kürü Nedir?: Zayıflatan yoğurt kürü, yoğurt, pul biber, limon ve zencefille hazırlamalısınız. Uyurken bile yağ yaktıran yoğurt kürü en az yatmadan 3 saat önce tüketmelisiniz.
 2. Yoğurt Kürü Nasıl Hazırlanır?:  Göbek eriten yoğurt kürü olarak bilinen bu kür 4 malzeme ile hazırlanmalı. Bunlar; yoğurt, pul biber, nane ve maden suyudur. İştah kapatıcı yoğurt kürü tarifi için tıklayınız.
 3. Yoğurt Kürü Ne Zaman Tüketilir?: 1 hafta boyunca akşam yemeğinde yoğurt kürünü tüketmelisiniz. Düzenli bu kürü uygulayarak göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Hangi diyeti yapmak istediğine karar ver. Online Diyet ile kontrol altında bol motivasyonla kilo ver! Online diyete hemen başlamak için Tıklayınız.

20.Kabak Diyeti Listesi (Kabak Detoksu)

 1. Kabak Detoksu Nedir?:  Kabak düşük kalorisi ile en çok tercih edilen sebzedir. Kabak ile hazırlanan ve iki öğün tüketilen kabak sote detoksuna kabak detoksu denir.
 2. Kabak Detoksu Nasıl Yapılır?:  3 günlük kabak detoksunda sabah protein kaynaklarına öncelik verin. Öğle ve akşam öğünlerinde kabak detoksu tarifini uygulamalısınız.
 3. Kabak Detoksu ile Kaç Kilo Verebilirsiniz?: Kabak detoksu ile 3 günde 3 kilo verebilirsiniz.
 4. Kabak Detoksu Tarifi:

Malzemeler:

 • 2 adet kabak (orta boy)
 • 2 adet ceviz içi
 • 2 yemek kaşığı yoğurt
 • İsteğe göre nane, dereotu, karabiber, kırmızı biber

Nasıl Yapılır?

 1. İlk olarak kabakları ince bir şekilde rendeleyin.
 2. Rendelediğiniz kabakları yağsız yapışmayan bir tavada kısık ateşte pişiriyoruz.
 3. Kabaklar piştiğinde soğuması için bir kenarda bekletin.
 4. Soğuyan kabakların üzerine yoğurt, ceviz içi ve baharatları ekleyin.

 

Key Words: Diyet, Diyet listesi, En başarılı diyet listesi, En popüler diyet listesi, Hızlı ve kalıcı kilo vermenin yolları, Kiloya göre diyet listesi, En etkili zayıflama diyeti, Bölgesel Zayıflama Diyeti, En çok uygulanan popüler diyetler, Çikolata diyeti, Candida diyeti, Lahana diyeti, Zayıflama, Kilo verme, Diyetisyen, Online diyet, Ücretsiz diyet listesi, 7 günlük diyet listesi, Kiloya göre diyet listesi, 1 haftada 10 kilo verdiren diyet listesi, Zor kilo verenler için diyet listesi, Örnek diyet listesi, 7 günlük ketojenik diyet listesi