fbpx

Uzman Diyetisyen Gamze Altınay

Kurucu Diyetisyen

Diyetisyen, hemşire ve yazar olan Gamze Altınay Erpak lezzetli yemek ve sağlığı bir araya getirmek için tam burslu olarak okuduğu İstanbul Bilgi Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü üstün başarı ile tamamlamıştır. Bu süreçte yine aynı okulda Hemşirelik bölümü ile çift ana dal yapmıştır. Lisans ve yüksek lisans yıllarında yazdığı  3 farklı tez çalışması ve Koç Üniversite Hastanesi, Liv Hospital, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi, Özel San Jorj Avusturya Hastanesi başta olmak üzere ondan fazla hastanede klinik tecrübesi bulunmaktadır. Acıbadem Üniversitesi yüksek lisans programını tamamlayarak ‘Uzman’ ünvanını almıştır. Anadolu Üniversitesi, University of Minnesota gibi okullardan diploma ve sertifikaları bulunmaktadır.

2022 yılında ’10 Dakikada Sağlıklı Yemek Tarifleri’ kitabını yayınlamıştır. Milliyet gazetesi, Formsante, Alem dergi­lerinde ve uplifers.com’da beslenme ve iyi yaşam konularında yazan Gamze Altınay Erpak dijital iletişim kanallarında güçlü bir etkileşime sahiptir.

Yemek, yaşam, sağlık ve zindeliğin bütüncüllüğüne inanan Gamze Altınay Erpak 2020 yılından beri kurucusu olduğu beslenme kliniğinde, danışanlarına bütüncül beslenme ilkeleri doğrultusunda sağlıklı beslenmeyi  ve bunu sürdürmeyi öğretmektedir.