fbpx

En Etkili ve Hızlı Göbek Eriten Hareketler

High-Plank.jpg.webp

En Etkili ve Hızlı Göbek Eriten Hareketler

Yanlış beslenme ve inaktif yaşam tarzı kilo almanıza sebep oluyor. Özellikle göbek bölgesinde biriken yağlar estetik olarak kendinizi kötü hissetmenize sebebiyet veriyor. Bunun yanı sıra abdominal yağlanma olarak bilenen göbek bölgesindeki yağ miktarının artışı organlarınızın çevresini sararak sağlık problemlerine yol açıyor. “Bu göbek nasıl eriyecek, göbek eritemiyorum,” diye düşünüyor olabilirsiniz. Tüm bunların birinci çözümü; ihtiyacınıza yönelik bir beslenme ve egzersiz rutini. Bu uzun vadeli bir çözüm gibi düşünebilirsiniz. Peki ‘Hızlı göbek eriten diyet veya hızlı göbek eriten hareketler yok mu?’ diye sorabilirsiniz. İkinci çözüm olarak, bu süreci hızlandırmak amacıyla göbek eriten diyet + göbek eriten kür + göbek eriten hareketler uygulayabilirsiniz.

 

1.Göbek Eriten Basit Hareketler Nelerdir?

Göbek eriten basit hareketlere baktığımızda karşımıza en etkili alt göbek eriten 9 hareket çıkıyor. Bunlar arasından en etkili ve hızlı göbek eriten 3 hareketin yapılışını sizler için hazırladık.

  • Scissors Switch
  • Flutter Kicks
  • Plank
  • Crunch
  • Yan Köprü
  • Swiss Ball Crunches
  • Russian Twist
  • Bear Hold
  • Mountain Climber

1 Haftalık Ücretsiz Göbek Eriten Diyet ile karın yağlarından kurtul. 1 haftalık ücretsiz online diyet listesine ulaşmak için Tıklayınız.

2.Evde Yapabileceğiniz Hızlı ve Kolay 3 Göbek Eriten Hareketler

Personal Trainer Göksel Altınay’ın sizler için hazırladığı en etkili 3 göbek eriten hareketleri yapmaya başlamadan önce ısınma hareketlerini uygulamayı unutmayın. Aynı şekilde herhangi bir rahatsızlığınız var ise lütfen önce Personal Trainer veya Fizyoterapistinize danışın.

1.Yan Köprü

Diziniz 90 derecelik bir açıyla bükülü ve dirseğiniz omzunuzun altında olacak şekilde sol tarafınıza yatın. Bu arada kalçalarınızı öne doğru itin, uyluklarınızı yerden kaldırın. Aynı şekilde sağ elinizi sağ kalçanızın üstüne koyun. Her şeyden önemlisi dizlerinizi, kalçalarınızı ve üst bedeninizi hizada tuttuğunuzdan emin olun. Her iki tarafta 10 ila 30 saniye basılı tutun, ardından 30 saniye dinlenin.

 

2.Bear Hold

Bilekleriniz doğrudan omuzlarınızın altında ve dizleriniz doğrudan kalçalarınızın altında olacak şekilde dörtlü bir pozisyonda başlayın. Her şeyden önemlisi omurganız nötr pozisyonda olmalıdır. Aynı şekilde kontrollü bir şekilde dizlerinizi yerden biraz kaldırın. Bu arada sırtınızı düz tuttuğunuzdan ve karın kaslarınızı meşgul ettiğinizden emin olun. 10 ila 30 saniye bekleyin, ardından 30 saniye dinlenin.

Spora başlayanlar için Evde Örnek Egzersiz Programı için Tıklayınız.

3.Plank

Yüz üstü uzanalım. Daha sonra vücudunuzu ellerinizden ve parmak uçlarınızdan güç alarak kaldırın. En önemlisi boynunuzu, sırtınızı, kalça ve bacaklarınızı hizalanmış şekilde tutmak. Aynı şekilde bu pozisyonda 3 kez en az 30 saniye durmayı deneyin.