fbpx

Bacak ve Kalça Bölgesini İncelten Örnek Diyet Listesi - Diyetisyen Gamze Altınay

basen-1.jpg

Bacak ve Kalça Bölgesini İncelten Örnek Diyet Listesi

 

Özellikle kadınların en büyük derdi bacak/kalça bölgesidir. Erkeklerde göbek çevresinde kilo alımı gözlemlerken kadınlarda yaratılışları gereği bacak/kalça bölgesinde yağlanma oluşumu gözlenmektedir. Hal böyle olunca bacak/kalça bölgesinden incelten diyet arayışları özellikle yaz aylarında artış göstermektedir. Aradığınız diyet ayağınıza geldi efenim bu yazım tam da size göre.

Bu konuda bilimsel olarak yapılmış besin-bölgesel incelme odaklı çalışmalara göz attığımızda 2015 yılında yapılan bir çalışmada ton balığı tüketiminin bel/kalça oranında azalmaya neden olduğu gösterilmiş (1). Ayrıca Journal of the American Heart Association’da yayınlanan bir çalışmada badem tüketiminin göbek ve bacak yağlarında bir azalmaya yol açtığı gösterilmiş(2).

Tüm bölgelerde etkili besinler ve bilimsel çalışmaları için tıklayın.

Biz Susalım Bilim Konuşsun; Bölgesel Zayıflamaya Destek Olan Besinler

Gelelim diyetimize. Aşağıda sizler için hazırladığım bacak ve kalça bölgesinde incelmeyi hedefleyen beslenme programını 2 gün uygulayabilirsiniz. Unutmayın bölgesel olarak zayıflamak için en az 15 günlük olacak şekilde size uygun hazırlanmış bir beslenme ve egzersiz programı şart. Bahsettiğim bütün besinler tek başına bir mucize olmayan birlikte porsiyon kontrolü ile kullanıldığında ve egzersizle desteklendiğinde bizleri harika sonuçlara ulaştıracak besinlerdir. Yani her zamanki gibi iyi planlanmış bir diyet programı ve egzersiz bu işin olmazsa olmazlarından.  O zaman ne duruyoruz siz hazırsanız gelin birlikte bölgesel incelmeye başlayalım.

15 Günlük Egzersiz Destekli Bölgesel Zayıflama Programları İçin Tıklayınız.

Programa katılan ve bölgesel olarak kilo veren danışanlarımızı görmek için klinik hesabımızı inceleyebilirsiniz.

 

 Bacak ve Kalça Bölgesinden İncelten Örnek Diyet Listesi

 

Kahvaltı

2 kaşık yulaf ezmesi

2 kaşık yoğurt

1 yemek kaşığı yaban mersini

Hepsini karıştırıp tüketelim.

 

Öğle

1 fincan yeşil çay

5 badem

1 porsiyon meyve

 

Akşam

Dilediğiniz sebzelerden oluşan 50 gr ton balıklı salata