fbpx

En Etkili Bacak İnceltme Rehberi

liposuction2-e1623940808655-1280x1110.jpg

En Etkili Bacak İnceltme Rehberi

Bacak inceltme istiyorum ama bir türlü yapamıyorum ne denediysem olmadı, diyenler, kalın bacak probleminden kurtarıyoruz! Bacak incelten en etkili 5 yöntem ile 7 günde ince ve sıkı bacaklara sahip olmaya ne dersiniz? İnce ve sıkı bacaklara sahip olmak neredeyse tüm kadınların hayali. Eğer kalın bacak probleminiz varsa ve birçok şey denemenize rağmen bir türlü bacaklarınız incelmediyse bu yazıdada sizinle paylaşacağım tüyoları ve 7 gün tekniğini uygulayarak hayalinize ulaşabilir yani ipince bacaklara sahip olabilirsiniz.

Kalın Bacak Problemi Nedir? Kalın Bacak Nasıl İncelir?

Herkesin aklında aynı soru ‘Kalın bacak incelir mi?’ veya ‘Kalın bacak nasıl incelir?’ Vücuttaki fazla yağların bacakta ya da göbek çevresinde toplanması aslında genetik kaynaklıdır. Eğer ailede anneniz, halanız, teyzeniz kalan bacaklıysa muhtemelen sizin bacaklarınız da kalındır. Tabi bunun yanı sıra sağlıksız beslenme, günlük kalori alımının artışı, hareketsiz yaşam tarzı, paketli gıda tüketimi bu bölgedeki yağlanmaları tetikler. Fakat bu kader demek değil! Elbette genetik faktörler vücudumuzda çok baskın. Fakat genetik faktörlere rağmen sağlıklı beslenme, bölgesel zayıflama uygulamaları önemli. Bunlara ek olarak bölgesel egzersizlerle kalın bacak problemine elveda diyebiliriz. Yani bacakları kalın olanlar, nasıl pantolon giymeli ya da nasıl giyinmeli gibi sorularla bu konunun üstünü örtmemeli! Bunun yerine ‘Kalın bacakları inceltmek için ne yapmalı?’ sorusuna cevap aramalısınız.

Bacak İnceltmek İçin Ne Yapılmalı? Hızlı Bacak Eritme Yöntemleri Nelerdir?

5 adımda özetleyeceğimiz hızlı bacak inceltme yöntemleri ile 7 günde kalın bacaklara elveda diyeceğiz. 7 gün tekniği; 7 gün boyunca aralıksız paylaşacağım bu yöntemleri uygulayıp 2-3 gün ara verip sonra yeniden 7 günlük rutine başlama sürecini içeriyor. Bu 2-3 günlük süreçte yediğiniz besinleri abartmamak ve her gün yürüyüşe devam etmek önemli.

1.Bacak İncelten Yöntem: Kalori Açığı Yaratın.

Birinci ve en önemli madde vücuttan toplam yağın uzaklaştırılması ve bunun ilk yolu bacak inceltme diyeti! Bu yazı sonunda sizinle paylaşacağım 3 günlük örnek bacak inceltme diyeti temelinde sizin ihtiyacınız olan kaloriden 500-750 kalori daha düşük olan bi içerikle vücutta yağ yakımını desteklemeye yöneliktir. Bacak eritme etkisi ise öncelikle genetikle desteklenir çünkü vücutta ilk adımda nereden kilo alırsanız oradan verirsiniz. Eğer önce bacaklarlarınızdan kilo alıyorsanız zaten önce bacaklar zayıflamaya başlar. 

Bacak Eritme Diyeti ve En Hızlı Bacak İnceltme Yollarına ulaşmak için tıklayınız.

2.Bacak İncelten Yöntem: Bacak İncelten Besinler Tüketin.

İkinci önemli adım ise; bacak eriten diyet programında bacak incelten besinlere yer vermektir. Birçok besin yağ yakımını destekler. Fakat bazı besinler bölgesel kilo verme sürecinde daha aktiftir.

Bacak İncelten Besin Listesi

 • Peynir
 • Yağsız tavuk göğsü
 • Yoğurt, yeşil mercimek
 • Limon
 • Badem
 • Elma sirkesi
 • Maydanoz
Bacak İncelte Rehberi ile 7 Günde İnce ve Sıkı Bacaklar

3.Bacak İncelten Yöntem: Bacak İncelten Kür Uygulayın.

Üçüncü adımda ise; özellikle bölgesel zayıflama konusunda en çok kullanılan besin olan yoğurt var. Bacak incelten kürü 7 gün boyunca öğlen öğünlerinde düzenli olarak tükeceğiz.

Malzemeler

 • 3 kaşık yoğurt
 • 1 tatlı kaşığı çörek otu
 • 1 tatlı kaşığı sumak
 • 1 tatlı kaşığı nane
 • 1 tatlı kaşığı pul biber
 • ¼ şişe maden suyu

Tüm malzemeleri karıştırın.

10 Dakikada Sağlıklı Yemek Tarifleri kitabına ulaşmak için tıklayınız.

4.Bacak İncelten Yöntem: Bacak İncelten Hareketleri Uygulayın.

Dördüncü adımda; ‘Hangi hareketler bacak inceltir?’ Konsuna odaklanacağız. En sık aldığım sorular ‘İç bacak inceltmek için ne yapmalı?’ Veya ‘Alt bacak inceltmek için ne yapmalı?’ Gibi kısa zamanda bacak inceltme üzerine sorular oluyor. Özellikle ince bacaklar için yapılması gerekenler konusunda bacak eritme diyetinin ardından bacak incelten hareketler geliyor. Aletsiz-ekipmansız ve evde yapılabilecek en etkili 3 bacak bacak incelten hareket hakkında detaylı bir blog yazısı hazırladım onun linkini de açıklama kısmından sizinle paylaşacağım.

Bacak İncelten Hareketler Nelerdir?

Eşek tekmesi hareketi, Tek bacak squat, Yangın musluğu hareketi. Bu bahsettiğim 3 hareketi 7 günlük süreç boyunca her gün 20×3 olacak şekilde düzenli uygulayın. Bacak incelten hareketler nasıl yapılır? Bacak incelten aletler nelerdir?

En Etkili İç Bacak ve Dış Bacak Eritme Tüyoları ve tüm detaylara ulaşmak için tıklayınız.

Buna ek olarak özellikle bacak eritme konusunda pilatesin çok güzel etkileri oluyor. Bu egzersizler dışında haftanın 2 günü pilatese gidebilirsiniz. Pilates topuyla iç bacak eritme uygulayabilirsiniz. Hatta daha pratik bir uygulama olan pet şişeyle iç bacak eritme gibi hareketleri d uygulayabilirsiniz. Pilates iç bacak hareketleri konusunda en hızlı ilerleyebileceğiniz egzersiz diyip besinci maddeye geçebiliriz.

Sıkı ve İnce Bacaklar İçin Bacak İnceltme Uygulamaları

‘Bacak İncelten En Etkili 3 Hareket’ blog yazısına ulaşmak için tıklayınız.

5.Bacak İncelten Yöntem: Bölgesel Zayıflama Uygulamalarını Deneyin.

Beşinci adımda; bölgesel zayıflama veya bölgesel incelmeye ihtiyaç duyan kişilerin ilk aklına gelen şey; Bölgesel  Zayıflama Uygulamaları var! Günümüzde G5 Masajı, Andulasyon, Lenf Drenaj, Kavitasyon, Liposuction, radyofrekans gibi birçok bölgesel zayıflama cihazları mevcut. Diyet, egzersiz ve zayıflama kürlerine ek olarak bölgesel zayıflama cihazlarını uygulamak destekleyici bir yöntem. Bölgesel incelme püf noktalarına baktığımızda da karşımıza bölgesel zayıflamada en son teknoloji cihazlar çıkıyor. Teknoloji bu kadar ilerlemişken neden zayıflama işini kolaylaştırmayalım değil mi? Genetik kadar güçlü bir silaha karşı bizim de elimizde destekleyici güçler varken bence mutlaka kullanmalıyız. 

Bölgesel zayıflama konusunda şuan en sık kullanılan yöntemler arasında Andulasyon ve G5 masajı var. Bu cihazlar aynı zamanda selülit konusunda da çok kullanılıyor. Farklı titreşimler, radyofrekans, basınç, derin farklı uyaran sistemler mevcut. G5 masajı, andulasyon, lenf drenaj gibi sistemler aynı zamanda dolaşımı hızlandırıyor. Buna ek olarak vücuttan toksin atımını destekliyor yani bedene detoks yaptırıyor.

Zayıflama Kürleri ve daha fazla tarif için Instagram hesabını takip et.