fbpx

Bölgesel Zayıflama Nedir? Nasıl Bölgesel Zayıflanır?

karin-bolgesi-1280x1280.jpg

Bölgesel Zayıflama Nedir? Nasıl Bölgesel Zayıflanır?

Bölgesel zayıflama çoğu insanın kadın erkek demeden şikayetçi olduğu bir problemdir. Bu problemi yaşamanız için illa kilonuzun fazla olmasına gerek yok. Düşük kilolarda olup aynı zamanda bölgesel probleminizin olması mümkün. Peki bölgesel incelme için ne yapılır? Neler zayıflatır? Önceliğiniz kesinlikle bölgesel incelme için diyet yapmak olmalı. Bir diyetisyenle yapacağınız dengeli ve sağlıklı bir diyetle vücudunuzdaki yağ miktarını düşürün. Aksi takdirde “skinny fat” dediğimiz ince ama yağlı görüntü sizi rahatsız etmeye devam edecektir. Tüm bunlara ek olarak bölgesel incelme diğer süreçlere göre daha fazla azim ve çaba isteyen bir süreçtir. Ayrıca beslenmeyi sporla da desteklemek kesinlikle önemli. Peki gerçekten göbek dümdüz olur mu? İsterseniz neden olmasın. İşte detaylar;

1.Bölgesel Zayıflama Nedir?

“Zayıflama sebepleri nelerdir?” diye düşündüğümüzde aslında önceliğin dış görünüş olduğunu biliyoruz. Fakat bundan daha önemli olan bir nokta daha var. Abdominal yağlanma dediğimiz karın çevresi yağlanması aynı zamanda birçok hastalığın da habercisi.  Almanız gereken daha fazla miktarda kalori alırsanız kilo alır ve dolayısıyla yağlanırsınız.  Bu yağlanmalar basen, kalça ve karın çevresinde depolanır. “Çözüm nedir?” diye merak ediyorsanız çözüm aslında vücuttaki yağ oranının azaltılmasıdır. Fakat vücudunuzda bazı bölgelerde biriken yağlardan sadece kilo vererek kurtulmak her zaman mümkün değildir. Çünkü bölgesel incelme kilo vermeye göre daha zor ve emek isteyen bir süreç. Ayrıca bu bölgedeki yağlar da oldukça inatçıdır.

En Etkili Zayıflama Kürleri ve Kiloya Göre Diyet Listesi Örnekleri İçin İnstagramdan Bizi Takip Edin.

2.Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur?

Cinsiyet, yaş, genetik ve yaşam tarzı kilo alımında ve inatçı vücut yağ bölgelerinin birikmesinde rol oynar. Örneğin, kadınlar erkeklerden daha yüksek oranda vücut yağına sahiptir. Öte yandan, erkeklerin tüm yaşamları boyunca karın çevresinden kilo alma olasılıkları daha yüksektir. Tüm bunlara baktığımızda aslında diyet ve egzersiz yoluyla değişime ulaşmak zaman ve çaba gerektirse de imkansız değildir. Amacımız bir bölgeden yağ kaybını durdurup tek bir bölgede yağ kaybını sağlamak değildir. Aksine bu süreçte tüm bölgelerden yağ kaybederken yapılan egzersiz ve bilimsel etkinliği gösterilmiş besinlerle birlikte bir bölgeden çok daha fazla incelmeyi sağlamaktır.

Göbek Eritme Diyeti ve En Hızlı Göbek Eritme Yolları blog yazısına ulaşmak için tıklayın.

3.Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Göbek, basen ve bacak bölgesi incelmesi için birçok yöntem vardır. Örneğin; bölgesel zayıflama cihazları, diyet, egzersiz gibi. Fakat bu yöntemlerin hepsi birbiriyle ilişkilidir. Yani sadece g5 masajına giderek ya da sadece yürüyüş yaparak bölgesel sorunlarınızdan kurtulmanız pek de mümkün değil. Yapmanız gereken şey bu yöntemlerin hepsini bir arada uygulamak. Yani bir yandan diyetinizi uygulayıp bir yandan sporunuzu yapmanız gerekiyor. Üstüne bir de bölgesel incelme cihazlarıyla kan dolaşımını arttırsak bizden iyisi yok.

Online Diyet ile zayıflayanlar ve yorumları görmek için tıklayınız.

4.Bölgesel Zayıflamaya Yardımcı Besinler Nelerdir?

Bölgesel zayıflama beslenme programı bu süreçte en çok dikkat edilmesi gereken şeydir. Öncelikle aldığınız kalori miktarıyla harcadığınız kalori miktarına dikkat edin. Çünkü yağ yakım sürecinin başlaması için kalori açığı gerekir. Her ne kadar kilo verdiren besinler olmasa da süreci destekleyen besinler ve zayıflama kürleri vardır. Peki bölgesel zayıflamak için ne yemeli? Özellikle karın bölgesi yağlanması için; bol posalı sebzeler, yeşil çay, yoğurt, badem, kefir tüketmek oldukça destekleyicidir. Basen/bacak inceltme için ise basen eriten besinleri rutininize ekleyin (örneğin; ananas, bamya, semizotu, pul biber, zerdeçal, patlıcan gibi).  Tüm bunlara ek olarak zayıflamaya yardımcı çaylar da var.  Örneğin; 9 bitkili zayıflama çayı, 9 çeşit zayıflama çayı gibi. Fakat bu çayların güvenilirliği iyi incelenmeli ve sadece çaylarla zayıflayabileceğiniz düşüncesine kapılmamanız gerek.

Bacak Eritme Diyeti ve En Hızlı Bacak İnceltme Yolları blog yazısına ulaşmak için tıklayın.

Bölgesel Zayıflama ile Daha Şekilli Bir Vücuda Sahip Ol!

5.Bölgesel Zayıflama Hareketleri

Bölgesel incelme için illa fitness ya da ağır fiziksel aktivite yapmanıza göre yok. Pilates ile bölgesel zayıflama da bir tercihtir. Hem evde bölgesel zayıflama isteyip hem de daha sakin bir şekilde spor yapmayı istiyorsanız pilatesi deneyin.

1.Göbek Eriten Hareketler

Bel çevresi geniş veya karın bölgesi yağlanması olan kişilerde kronik hastalıkların görülme oranı da yüksektir. Bu nedenle diyetinize ek olarak mutlaka göbek eriten hareketleri uygulayın.

Bear Hold: Bilekleriniz doğrudan omuzlarınızın altında ve dizleriniz doğrudan kalçalarınızın altında olacak şekilde dörtlü bir pozisyonda başlayın. Aynı şekilde kontrollü bir şekilde dizlerinizi yerden biraz kaldırın. 10 ila 30 saniye bekleyin, ardından 30 saniye dinlenin.

Plank: Mat üzerinde şınav çeker gibi pozisyon alın. Daha sonra dirsekleriniz ve ayak parmaklarınızı yere koyarak bacaklarınızı omuz genişliği hizasında açın. Karın kaslarınızı sıkarak bu pozisyonda en az 15-20 saniye kadar sabit durun. Son olarak bu hareketi birkaç set halinde tekrarlayın.

2.Basen Eriten Hareketler

Kilonuz fazla olmasa bile genelde kadınların fazlalıkları basen kısmında birikir. Bu noktada basenlerinizin sıkılaşması için basen eriten besinlere ek olarak basen eriten hareketleri mutlaka uygulayın.

Goblet Squat: Ayaklarınız omuz genişliğinden daha geniş ve ayak parmaklarınız hafifçe dışa dönük olacak şekilde ayakta durun. Ağırlığı iki elinizle göğüs hizasında tutun. Daha sonra sırtınızı düz tutarak kalçalarınızı geriye doğru itin. Dizlerinizi bükün ve uyluklarınız yere paralel olana ve dirsekleriniz dizlerinize değene kadar vücudunuzu alçaltın.

‘Evde En Hızlı ve En Etkili Zayıflama Yöntemleri’ blog yazısına ulaşmak için tıklayınız.

3.Bacak İncelten Hareketler

Çoğu kadının vücudunda mutsuz olduğu nokta bacak ve kalça bölgesidir. Kalça bölgesi zayıflama elbette mümkündür. İşte o hareketler;

Lunge: Ayakta durun. Dizinizi bükün ve bir ayağınızı öne doğru getirin. Daha sonra diğer ayağınızı geriye doğru esnetin. Bu pozisyondayken önemli olan dizinizin yere değmemesi. Sonrasında diğer bacağınıza geçerek bu hareketi tekrarlayın.

Leg Raise: Mata uzanın. Elleriniz kalçanızın altında olsun. Sonrasında dizlerinizi bükmeden iki ayağınızı havaya doğru havaya kaldırın. Daha sonra yere değmeyecek şekilde mata indirin.

Online diyetisyen yorumları, diyetisyen uygulamaları ve değişimlerini incelemek veya profesyonel beslenme danışmanlığı almak için tıklayınız.

6.Bölgesel Zayıflama Cihazları Nelerdir?

Zayıflama yöntemleri arasında en çok kullanılan yöntemlerden biri bölgesel incelme cihazlarıdır. Bu cihazlar yalnızca şikayetçi olunan bölgelere uygulanır.  Birçok bölgesel zayıflama uygulamaları olsa da en popülerleri;

  1. Soğuk Lipoliz: Yağlar vakumlu başlıklı cihaz yardımıyla yakalanır. Yakalanan yağ kütleleri soğutulur. Sonrasında ise donarak kristal haldeki yağlar vücuttan uzaklaştırılır. Bu ve diğer yöntemler göbek, basen ve bacak gibi sorunlu bölgeler için kullanılır.
  2. Radyo Frekans Uygulamaları: Bölgesel zayıflama cihazları genelde radyofrekans uygulamalarına dayanır. Kısacası radyo dalgaları yayılır. Sonrasında su molekülleri harekete geçerek ısıyı arttırır. Isı artışına bağlı olarak yağlar erimeye başlar.
  3. EMSlim: Kısa sürede (30 dk gibi) yoğunluğu yüksek elektromanyetik dalgalar uygulanır. Bu sayede kas grubuna uygulanan bu dalgalarla kas yoğunluğu arttırılır. Ek olarak bölgesel yağ yakımı desteklenir.
  4. AWT: Şok dalgalar uygulayarak 6 bara kadar basınç sağlanır. Sonrasında yağ hücreleri parçalanır ve bu sayede yağların vücudun enerji olarak kullanmasını sağlar. Bu nedenle bölgesel incelmede oldukça tercih edilir.
  5. G5 Masajı: Genelde bacak ve kalça bölgelerinde uygulansa da vücudun her bölgesinde uygulanması mümkün olan bir cihazdır. Daha çok bacak sarkıklığı ve selülitler için kullanılır.
Sağlıklı Yemek Tarifleri E-Kitap
En İyi Online Diyet Hizmeti ile Bölgesel Zayıflama!

7.Bölgesel Zayıflama Yorumları

Ayfer G: “Online diyetisyen hizmeti aldığım Gamze hanımla tanıştığımda 52 kiloydum göbeğim vardı, şuan dümdüz bir karnım var. Çok mutluyum, her şey için teşekkürler.”

Ekrem Ş: ”İş yerinde gömlek giyemez olmuştum, Gamze hanım bu problemi kökünden çözdü. Yine diyet desem yine Gamze hanım derim. “

Ela S: “Vücuduma göre basenlerim kalın, ne yaptıysam hangi pt ile çalıştıysam olmadı. Gamzeyle bölgesel zayıflama programı yaptık, bu işi gerçekten severek yapıyor. Eski beslenme alışkanlıklarımdan kurtulduğum için çok mutluyum.”

Semiha Y: “G5 gibi bir sürü cihaza gittim. Umudumu kaybettiğimde Gamze hanım çıktı karşıma. İyi ki yollarımız kesişmiş.”

8.Bölgesel Zayıflama Öncesi-Sonrası

Doğru zayıflama yöntemleri ve tamamen size özel olan beslenme programlarıyla ayna karşısında istediğiniz görüntüyü elde etmeniz zor değil. Yapmanız gereken şeylerden en önemlisi istemek. Nerede olursanız olun; ister Amerika’da ister Erzurum’da fark etmeksizin online diyet programı ile bölgesel incelmeniz mümkün.