Karın ve Bel Bölgesini İncelten Örnek Diyet Listesi - Diyetisyen Gamze Altınay

karin-bolgesi-1-1280x1280.jpg

Karın ve Bel Bölgesini İncelten Örnek Diyet Listesi

 

Bölgesel incelmek hepimizin rüyası. Hele ki bikini sezonu açılmışken. Bu konuda mucizevi bir besin veya diyet varlığından bahsetmek zor. Fakat bazı besinlerin karın/bel bölgesinde incelmeler meydana getirdiği gösterilmiştir.

Örneğin Amerikan Klinik Beslenme Dergisi’nde yapılan bir araştırmaya göre, biberde (kapsaisin) bulunan bileşiklerden birinin günlük tüketimi, vücudun gıdayı enerjiye dönüştürme yeteneğini artırarak karın yağ kaybını hızlandırdığı gösterilmiştir. İşte sizlere çorbalarınıza, yoğurtlarınıza, yemeklerinize pul biber eklemek için bir neden daha!(1)

Yine yumurta, göbek yağı depolamadan sorumlu genleri kapatmaya yardımcı olan büyük bir yağ yakıcı besin maddesi olan kolinlerin en iyi kaynaklarından biridir. Bonus: Yumurtalar, kahvaltıda yediğinizde tüm gününüz için yağ yakma hızını ayarlayabilen harika bir yağsız protein kaynağı olduğu Nutrition Research dergisinde yayınlanan bir çalışmada gösterilmiş.(2)

Hal böyleyken bilimsel olarak etkinliği ispatlanmış besinler ve bölgesel uygulayacağımız egzersiz programları ile bölgesel incelmeler gözlemlemek pek de imkansız sayılmaz.

Tüm bölgelerde etkili besinler ve bilimsel çalışmaları için tıklayın.

Biz Susalım Bilim Konuşsun; Bölgesel Zayıflamaya Destek Olan Besinler

Gelelim diyetimize. Aşağıda sizler için hazırladığım karın/bel bölgesinde incelmeyi hedefleyen beslenme programını 2 gün uygulayabilirsiniz. Unutmayın bölgesel olarak zayıflamak için en az 15 günlük olacak şekilde size uygun hazırlanmış bir beslenme ve egzersiz programı şart.

15 Günlük Egzersiz Destekli Bölgesel Zayıflama Programları İçin Tıklayınız.

Programa katılan ve bölgesel olarak kilo veren danışanlarımızı görmek için klinik hesabımızı inceleyebilirsiniz.

 

Karın/Bel Bölgesinden İncelten Diyet

 

Kahvaltı

1 haşlanmış yumurta

1 dilim peynir

3 zeytin

Bol yeşillik

 

Öğle

3 yemek kaşığı yoğurt

1 çay kaşığı pul biber

½ çay kaşığı zencefil

½ çay kaşığı nane

 

Akşam

3 yemek kaşığı haşlanmış kurubaklagil

2 adet salatalık

3 yemek kaşığı yoğurt

1 çay kaşığı nane

Hepsini karıştırıp tüketelim.