Kilo Almak İçin 9 İpucu

5f06c86f7af5071fdc6fa534.jpg

Kilo Almak İçin 9 İpucu

 

Bazı insanların kilo alması çok zor olabilir. Bunun nedeni, vücudunuzun kendini rahat hissettiği belirli bir kiloda yani direnç kilomuzda sabit kalma isteğidir. Direnç kilonuzun altına (kilo vermek) veya üzerine çıkmak (kilo almak) çok kolay değildir. Çünkü vücudunuz açlık seviyenizi ve metabolik hızınızı düzenleyecek değişikliklere direnir. Burada önemli olan yol boyunca neler olduğu değil sonuçta nerede olduğunuzdur. Çünkü kilonuzu değiştirmek kısa mesafe koşusu değil maratondur. Uzun zaman alabilir. Eğer uzun vadede başarılı olmak istiyorsanız tutarlı olmanız gerekir.

 

9 ipucuna gelecek olursak;

 

1.Yemeklerden önce su içmeyin. Bu, midenizi doldurabilir ve yeterli kalori almanızı zorlaştırabilir.

 

 

2.Daha sık besin tüketmek kilo almak için daha doğru bir tercihtir.

3.Tam yağlı süt ve süt ürünlerini tercih edin. Susuzluğu gidermek için tam yağlı süt içmek, daha yüksek kaliteli protein ve kalori almanın basit bir yoludur.

 

4.Kilo aldırıcı karışımları deneyin. Yapacağınız karışımlara kuruyemiş ilave edin. Sıvı olarak su değil süt kullanın.

 

Kilo Aldırıcı Karışımlarda Kullanabileceğiniz Sağlıklı Yağları İçeren Kaynaklar

 

Fındık: Badem, ceviz, macadamia fıstığı, yer fıstığı

Kuru Meyve: Kuru üzüm, hurma, kuru erik ve diğerleri

Yüksek Yağlı Süt Ürünleri: Tam yağlı süt, tam yağlı yoğurt, peynir, krema

Katı Ve Sıvı Yağlar: Sızma zeytinyağı ve avokado yağı

Tahıllar: Yulaf

Diğerleri: Bitter çikolata, avokado, fıstık ezmesi, hindistan cevizi sütü, granola,

 

5.Daha büyük tabaklar kullanın. Daha küçük tabaklar insanların otomatik olarak daha az yemesine neden olduğundan, daha fazla kalori almaya çalışıyorsanız kesinlikle büyük tabaklar kullanın.

 

6.Kahvenize tam yağlı süt ilave edin. Bu, daha fazla kalori almanın basit bir yoludur. Sütün içerisindeki bileşenler, yağda eriyen vitamin ve mineraller kas-kemik ve deri sağlığınızı iyileştirirken kilo almanızı sağlayacaktır.

 

7.Günde en az 7-8 saat kaliteli bir uykunuz olsun. Kas gelişimi ve kilo almak için günde en az 8 saat uyumak çok önemlidir.

 

8.Yemek yerken önce proteini, sonra sebzeleri tüketin. Önce kalorisi yoğun ve protein açısından zengin yiyecekleri yemek kalori alımınızı arttıracaktır.

 

9.Sigara içmeyin. Sigara içenler, sigara içmeyenlere göre daha zayıf olma eğilimindedir ve sigarayı bırakmak genellikle kilo almaya neden olur.